Tradičná značka pneumatík Matador

Tradičná značka pneumatík Matador

Dlhý vývoj pneumatík spoločnosti Matador

Matador je slovenská spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1905. Na svojom samom začiatku vyrábala gumové výrobky. Pneumatiky začala vyrábať až zhruba o dvadsať rokov neskôr, keď sa pneumatiky Matador objavili na významných československých automobiloch ako Škoda, Aero alebo Tatra.

Spoločnosť Matador si prešla dlhým vývojom. Významný bol rok 2004, kedy rozšírili svoje podnikanie do Afriky a otvorili továreň na výrobu diagonálnych pneumatík. Kvalita pneumatík Matador bola vždy na vysokej úrovni. Po spojení so spoločnosťou Continental sa kvalita ešte výraznejšie zlepšila.

Pneumatika Matador MP93 NORDICCA

Zimná pneumatika MP93 Nordicca

Pneumatika Matador MP93 NORDICCA je novinka spoločnosti Matador, ktorá poskytuje výbornú výkonnosť v zimných podmienkach. Pneumatika MP93 NORDICCA vás dovezie bezpečne, ticho a efektívne všade kam chcete ísť. Táto pneumatika ponúka úplne nový profil dezénu a výborný výkon v zime. Nový model MP 93 Nordicca vám zaistí bezstarostnú cestu, ktorú si budete môcť naplno užiť. Pneumatika ponúka veľmi pôsobivú priľnavosť, ktorá poskytuje skvelú kontrolu v zimných jazdných podmienkach a na cestách s mokrým a kašovitým povrchom. Behúň pneumatiky sa opotrebúva rovnomerne.

Dezén MP93 Nordicca

Nový smerový dezén je navrhnutý s väčším počtom okrajov pre lepšiu trakciu pri jazde na zasneženom povrchu. Lamely a bloky sú skonštruované tak, že pomáhajú zlepšiť brzdný výkon a zatáčanie v zákrutách. Usporiadanie drážok v tvare písmena V, minimalizuje riziko aquaplaningu, zlepšuje kontakt medzi pneumatikou a vozovkou, čo zvyšuje úroveň priľnavosti na mokrej aj zasneženej vozovke. Rozloženie povrchu pneumatiky prispieva k jej rovnomernému opotrebeniu, čo znižuje valivý odpor a zvyšuje dojazd.


Letná pneumatika Matador MP47 HECTORRA 3

Letná pneumatika MP47 Hectorra 3

MP47 Hectorra 3 je letná pneumatika určená pre vozidlá strednej a kompaktnej triedy. Medzi prednosti tejto pneumatiky patrí bezpečnosť na mokrom povrchu, nízka hlučnosť, dobrý handling, kratšia brzdná dráha a dlhá životnosť. Uzavreté vonkajšie rameno pneumatiky znižuje hluk spôsobený prvkami behúňa. Značne znížený hluk má pozitívny vplyv na jazdný komfort.

Dezén MP47 Hectorra 3

Letná pneumatika Matador MP47 HECTORRA 3 je výsledkom spojenia moderného asymetrického dezénu a najnovších výrobných technológií. Je vhodná takmer pre všetky druhy osobných automobilov.

Asymetrický dezén bol optimalizovaný z hľadiska rozloženia materiálu a tuhosti medzi prvkami behúňa. Vďaka rovnomernému rozloženiu tlaku sa opotrebovanie znižuje, čo predlžuje jej životnosť. V strede dezénu nájdeme pevné bloky a rebrá, ktoré zlepšujú prenos trakčných a brzdných síl na vozovku, čo prináša skvelý handling a krátku brzdnú dráhu na suchej vozovke. Na pneumatike nájdeme štyri široké drážky po jej obvode, ktoré zadržiavajú vysoký objem vody, čím zlepšujú jej odvádzanie, čo zvyšuje bezpečnosť jazdy na mokrom povrchu a znižuje riziko aquaplaningu.


Celoročná pneumatiky Matador MP62 ALL WEATHER EVO

Celoročná pneumatika MP62 All Weather Evo

Celoročná pneumatiky Matador MP62 ALL WEATHER EVO je vhodná pre vozidlá kompaktnej a strednej triedy. Je plne použiteľná počas celého roka vďaka svojím výborným vlastnostiam vo všetkých podmienkach.

Dezén MP62 All Weather Evo

Pneumatika je vybavená smerovým dezénom s bočnými ramennými drážkami a širokou pozdĺžnou drážkou, ktoré zabezpečujú tuhosť pneumatiky a efektívny odvod vody a kašovitého snehu, čo znižuje riziko akvaplaningu. Vďaka tuhosti pneumatiky, poskytuje behúň lepší prenos síl na vozovku, čo zlepšuje handling na suchých cestách. Optimalizovaný smerový dezén a lamely poskytujú lepšiu trakciu. Výsledok je skvelé brzdenie a skvelá trakcia na zasnežených cestách.


Pneumatika Matador NORDICCA VAN

Zimná dodávková pneumatika Nordicca Van

Pneumatika Matador NORDICCA VAN je zimná novinka, ktorá je určená pre úžitkové a dodávkové vozidlá. Pneumatika ponúka prednosti ako odolnosť, bezpečnosť a stabilita, ktoré vás podržia počas náročných zimných podmienok.

Dezén Nordicca Van

Táto pneumatika má symetrický dezén z najnovšej zmesi, ktorá je ako stvorená do drsnej zimy. Ponúka bezpečnú jazdu na mokrých vozovkách spolu so spoľahlivým brzdným výkonom. Lamelový systém a vyvážená zmes vytvárajú dokonalé podmienky pre manévrovanie s plne naloženou dodávkou. Zloženie behúňa predlžuje životnosť a odolnosť pneumatiky.