Sú pneumatiky Nexen dobré? História a obľúbená pneumatika

pneumatiky Nexen titulka

Kórejská značka pneumatík Nexen je známa tým, že poskytuje primeranú kvalitu za nízku cenu. Pneumatiky Nexen sú pneumatiky strednej triedy, ktoré ponúkajú cenovo dostupný a spoľahlivý zážitok z jazdy.

Prehľad pneumatík Nexen

Zaujala vás táto spoločnosť? Pozrite si našu ponuku. Nižšie sa budeme venovať niektorým najvýznamnejším modelom zimných pneumatík tejto kórejskej značky a podrobne sa budeme venovať ich jedinečným vlastnostiam.

História spoločnosti Nexen

Predchodcom Nexen Tires je spoločnosť Heung-A. Bola založená v roku 1942. Heung A je prvou kórejskou spoločnosťou vyrábajúcou pneumatiky. Pôvodne bola založená v Yangsane a v roku 2000 zmenila svoj názov na Nexen.

Cieľom spoločnosti je vyrábať odolné pneumatiky s futuristickou technológiou, ktoré vydržia roky.

Rok 2005 znamenal pre spoločnosť Nexen významný míľnik, pretože v tom roku otvorila svoju prvú pobočku v USA. V roku 2012 spoločnosť Nexen odštartovala svoju novú éru úspechu, keď dosiahla tržby cez 2 miliardy dolárov a získala mnoho prestížnych ocenení.

V ktorej krajine sa vyrábajú pneumatiky Nexen?

Nexen je kórejská spoločnosť, ktorá má sídlo v meste Yangsan v Južnej Kórei. Zmenila svoju stratégiu vývoja a po získaní konkrétnych úspechov rozšírila veľkosť svojho výrobného rozsahu otvorením niekoľkých výrobných závodov v Číne. V súčasnosti sa však pneumatiky Nexen vyrábajú už aj vo viacerých európskych krajinách, medzi ktoré patrí aj Česká republika.

Sú pneumatiky Nexen kvalitné?

S predajom pneumatík za viac ako dve miliardy dolárov ročne je logické, že spoločnosť Nexen je obľúbenou voľbou pre majiteľov automobilov. Vďaka mnohým výhodám tejto pneumatiky, ktoré uvádzame nižšie, dúfame, že dáte spoločnosti Nexen šancu aj vy.

Záruka

Nexen ponúka skvelú záruku. Keď si kúpite pneumatiky tohto výrobcu, získate viac než len štandardnú záruku na dojazd. Okrem štandardnej záruky na vzdialenosť dezénu ponúka výrobca aj ochranu proti poruchám pneumatík spôsobených kvalitou konštrukcie.

Pokročilé technológie

Spoločnosť venuje obrovské množstvo času výskumu, vývoju a aplikácii nových technológií do pneumatík.

Veľmi pôsobivý dizajn

Pneumatiky Nexen sú obľúbenejšie a majú lepší dizajn ako akákoľvek iná značka v rovnakej kategórii. V skutočnosti dokonca získali ocenenia po celom svete za svoj prelomový dizajn.

Najobľúbenejšie zimné pneumatiky

Nexen Winguard Sport 2

Nexen Winguard Sport 2 ponúka pôsobivý zážitok z jazdy.

Výkon tejto pneumatiky na snehu a ľade je nespochybniteľný.

Dizajn dezénu v tvare písmena V zabezpečujú stabilitu, zatiaľ čo exkluzívna technológia 3D Winter Kerf je navrhnutá tak, aby vám poskytla lepšiu trakciu v zasnežených podmienkach a pozoruhodnú dynamiku.

Winguard Sport 2 ponúka úžasné jazdné vlastnosti, a to aj na mokrých cestách. Nie sú dokonalé voči hydroplaningu, ale v ostatných oblastiach sú dobré.

Zimné pneumatiky Nexen WINGUARD SPORT 2 (WU7) 215/40 R17 87V

Výhody

  • Dobrá odozva
  • Pocit športovej jazdy
  • Výborná manipulácia na snehu
  • Rovnováha medzi vykonom a jazdou na ľade

Nevýhody

  • Nie najlepšia trakcia na mokrej vozovke

Pneumatiky Nexen